Rubriky:

Evropské ligy

Zraněný Čech se vrátil domů z nemocnice

24. října 2006 19:02 - LONDÝN/PRAHA

Brankář fotbalové Chelsea Petr Čech byl propuštěn z nemocnice do domácí péče. Česká reprezentační jednička bude po operaci zlomené lebeční kosti pokračovat v rehabilitaci a v příštím týdnu by se mohla zapojit do lehkého tréninku. V úterý o tom informoval David Trávníček z agentury Sport Invest.

Podle Trávníčka byl Petr Čech propuštěn z nemocnice do domácí péče. "Podle standardních medicínských postupů je běžná doba k plnému uzdravení fraktury lebky 3 měsíce, a to je také čas, který bude podle všech předpokladů nutný k tomu, aby se Petr Čech mohl vrátit do plného tréninkového procesu," stojí v tiskové zprávě.

Agentura české reprezentační jedničky také vyvrátila spekulace, že mistr posledních dvou ročníků Premier League shání za Čecha náhradu. "José Mourinho potvrdil, že přestože Chelsea byla oslovena nabídkami brankářů vysokých kvalit, bude hledat jen gólmana na post trojky.

Zranění Petra Čecha na Sport.cz
ZRANĚNÍ Dostal kopanec do hlavy, odnesli ho
ZÁPAS Chelsea přišla o oba brankáře
DIAGNÓZA Zlomená lebeční kost, operace
TRENÉR Mourinho měl o Čecha strach
SPECIALISTA Mohl by být mimo hru půl roku
KOLEGOVÉ Brankáři odsoudili zákrok
ZLEPŠENÍ Přijal první návštěvy
ODBORNÍCI Lékaři jsou v jeho případě optimisty
ZÁKROK V hlavě má dvě kovové destičky
KOMUNIKUJE Pozdravuje fanoušky a těší se domů
STÍŽNOST Na sanitku čekal půl hodiny, tvrdí Mourinho
NÁHRADNÍK Cudicini: Hunt je lhář
RODIŠTĚ S gólmanem Čechem soucítí celá Plzeň
TREST Huntův zákrok potrestán nebude
PŘESUN Převoz do nemocnice blíž k Londýnu
HILÁRIO Gólman Chelsea lituje okolností, za jakých chytá
HUNT Hunt chce navštívit zraněného brankáře Čecha
NÁVRAT Zraněný Čech se vrátil domů z nemocnice

Hráčův agent Pavel Zíka v úterý znovu poděkoval za podporu, které se Čechovi od jeho příznivců dostává. "Znovu děkujeme za všechny sympatie, podporu a přání brzkého uzdravení. Propuštění Petra do domácího léčení potvrdilo, že rekonvalescence po operaci probíhá velmi dobře. Petr je stoprocentní profesionál a jistě udělá maximum pro svůj návrat na trávník," doplnil Zíka.

Cudiccini se už chystá na trávník

Čech se zranil 14. října v ligovém duelu s Readingem po střetu s Stephenem Huntem. Ten čecha trefil do hlavy kolenem.  Gólman byl operován na specializované klinice v Oxfordu, ve čtvrtek pak byl převezen do jiné nemocnice blíže Londýnu.

Ve stejném zápase jako Čech se zranil i náhradník Carlo Cudiccini. V Readingu jej srazil protihráč a italský gólman musel otřesený také ze hřiště. Stav dvojky Chelsea se ale také lepší a Cudiccini by mohl nastoupit už ve středečním utkání Ligového poháru proti Blackburnu. Pokud ještě nebude připraven, nastoupí trojka Henrique Hilário a Cudiccini se postaví mezi tyče v sobotním ligovém duelu s Sheffieldem United.

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy