Monako kleslo na dno tabulky, Plašil nedohrál

PAŘÍŽ

Fotbalistům Monaka nepomohla ve francouzské lize ani výměna trenéra a po další porážce klesl slavný knížecí tým až na samé dno tabulky. Monako v sobotu prohrálo 0:1 v Nantes, přičemž více než poločas hrálo o deseti bez vyloučeného Jaroslava Plašila. Český reprezentant stačil ještě do přestávky nasbírat dvě žluté karty.

Jaroslav Plašil zápas v Nantes po dvou žlutých kartách nedohrál.

Při ligovém debutu nového trenéra Laurenta Banideho nepomohl týmu ani český kanonýr Jan Koller, jenž se v týdnu zranil v utkání Ligového poháru.

Na rozdíl od Plašila odehrál celý zápas v sestavě Paris St. Germain obránce David Rozehnal, který se navíc se svým mužstvem radoval z vítězství. Tým, jenž se za měsíc v Poháru UEFA představí v Mladé Boleslavi, porazil 1:0 Rennes.

Na vítězství nad Marseille v Ligovém poháru se nepodařilo navázat St. Etienne. Trenér Ivan Hašek dal opět příležitost v základní sestavě Marku Heinzovi, ale zvítězilo domácí Troyes 3:1.

Francie - 11. kolo
Lens - Auxerre 1:0 (63. Deymont), Lorient - Valenciennes 1:0 (44. Saifi), Bordeaux - Sedan 3:1 (44. Wendel, 46. Micoud, 52. Darcheville z pen. - 18. Belhadž), Paris St. Germain - Rennes 1:0 (44. Diane), Toulouse - Sochaux 1:2 (21. Batlles - 32. Alvaro z pen., 86. Ziani), Troyes - St. Etienne 3:1 (56. Danic, 75. Amzine, 86. Gigliotti - 39. Feindouno), Nantes - Monako 1:0 (27. Rossi), Le Mans - Lille 1:1 (14. Grafite - 4. Keita).