Palermo porazilo Fiorentinu, ale první je Inter

ŘÍM

Fotbalistům Palerma nevyšel pokus o návrat do čela italské ligy, přestože zásluhou branky Amauriho v poslední minutě porazili Fiorentinu 3:2. Palermo má stejně bodů jako vedoucí Inter Milán, ale je druhé vinou horšího skóre. Fiorentina, za kterou odehrál celé utkání Tomáš Ujfaluši, zůstává kvůli trestu za korupci s nulou na kontě předposlední.

lustrační foto

Sicilský klub měl povedený vstup do zápasu, když ho Di Michele brzy poslal do vedení. Ovšem ještě do poločasu bylo vyrovnáno po vlastní brance Barzagliho. Domácí Fiorentina si pak vynutila velký tlak, ale udeřili opět hosté, když se deset minut před koncem prosadil hlavou Brazilec Amauri. Záhy však zblízka vyrovnal Mutu a schylovalo se k dělbě bodů, než Amauri druhou brankou v zápase získal tři body pro Palermo.

Siena se díky výhře na hřišti Ascoli posunula na čtvrtou pozici v tabulce. Překvapení letošní sezony se dlouho nemohlo prosadit přes obranu domácích, přestože ti hráli téměř hodinu bez vyloučeného Pesceho. Až čtyři minuty před koncem zajistil Sieně tři body Codrea.

Parma překvapivě zdolala Bergamo 3:1 a odpoutala se od sestupových pozic. Poprvé obranu šestého celku tabulky překonal již v úvodních sekundách kanonýr Budan. Po vyrovnání Doniho mířil přesně z penalty Grella a těsně před koncem pojistil vítězství Muslimovič.

Itálie - 9. kolo
Ascoli - Siena 0:1 (86. Codrea), Cagliari - Sampdoria Janov 1:0 (45. Conti), Catania - FC Turín 1:1 (20. Spinesi z pen. - 86. Franceschini), Fiorentina - Palermo 2:3 (32. vlastní Barzagli, 88. Mutu - 80. a 90. Amauri, 9. Di Michele), Lazio Řím - Reggina 0:0, Messina - Chievo 2:1 (45. Rigano, 90+1. Floccari - 33. Tiribocchi), Parma - Bergamo 3:1 (1. Budan, 70. Grella z pen., 87. Muslimovič - 58. Doni), Livorno - Empoli 0:0.