Rubriky:

FIFA 10

Jaká bude letošní FIFA 10?

16. září 2009 12:00

Nový díl nejpopulárnějšího fotbalového simulátoru, FIFA 10, rozhodně neusnul na vavřínech a 2. října dorazí na pulty obchodů s mnoha úpravami a vylepšeními. Na naší stránce vám je postupně detailně představíme, nyní nabízíme menší summary.

 

FIFA 10 Team

Základní prvky herního systému na hřišti byly ještě zdokonaleny tak, aby FIFA 10 maximálně reflektovala skutečnou podobu fotbalu. Jde zejména o přesnější ovládání míče a fyzikální interakci mezi fotbalisty. Kromě toho se nyní hráči pohybují a chovají realističtěji a lépe si hledají pozice. Při útočné činnosti efektivněji analyzují své okolí, kličkují ve snaze nevystavit se ofsajdu, přirozeně si vytvářejí prostory pro přihrávky a využívají širšího spektra ofenzivních variant. Fotbalista dnes nemůže být jen atlet!

V obraně pak nové koncepty, jako je prioritní volba postavení, umožňují obráncům vyhodnocovat více možností řešení různých situací. Spoluhráčem opuštěný post je tak vždy potencionálně pokrytý. Nakolik se jedná o podobnost s tzv. „Hřebíkovými čtverci“, se nám zatím nepodařilo zjistit. Přibylo také určování směru skluzu, nátlakové bránění a hráči rovněž dovedou logičtěji a aktivněji uklidit míč mimo nebezpečí. (Prostě naši virtuální čutálisté zvládnou i odkop na třetí galerii, pokud si to situace žádá!)

Z bránění se tak ve FIFA 10 stává skutečná taktická disciplína. Velký počet vylepšení a jemných úprav inteligence brankářů se projevuje v podobě lépe načasovaného a účinnějšího vybíhání z branky a velmi realistických zákroků.

„Naše fanoušky možná nejvíce zaujme, že jsme k další inovaci FIFA 10 plně využili ohlasů z více než 275 miliónů zápasů odehraných online!“ uvedl Andrew Wilson, viceprezident a výkonný producent série FIFA. „Naslouchali jsme připomínkám samotných hráčů a odpověděli jim v podobě vylepšeného ovládání fotbalistů, jejich reakcí a inteligence, a vytvořili to, co pokládáme za nejautentičtější fotbalovou videohru na světě.“

Vyváženější kolmé přihrávky vzduchem, inteligentnější brankáři, realističtější systém střelby s nižší frekvencí zasahování brankových tyčí, tréninkový areál k pilování herních dovedností a dokonalejší fotbalový zážitek i díky méně přerušované hře a rychle rozehrávaným přímým kopům jsou jen některými z mnoha věcí, na něž fanoušci poukázali a které jsou ve FIFA 10 vyřešeny.

A na co se můžete těšit dále? Třeba na nové herní módy nebo inovaci oblíbeného módu Be A Pro. A také na vůbec první skutečný systém driblování s míčem v rozsahu 360°, který dává hráčům možnost lépe kontrolovat míč a lépe tak nacházet volné prostory mezi obránci, což dříve až tak docela nefungovalo. S podporou zbrusu nové technologie animací mohou nyní šikovní dribléři přejít přes obránce s využitím vysoce citlivého bočního vedení míče. Inovativní koncept s názvem Freedom in Physical Play (Volnost ve fyzické hře) umožňuje hráčům driblovat do větší šířky a nové sdílení kolizí zajistí zajímavější souboje o míč mezi útočníkem a obráncem, které jsou nyní variabilnější, propracovanější a méně předvídatelné.

FIFA 10 rovněž obsahuje zdokonalené pokračování široce populárního manažerského módu s více než 50 zásadními vylepšeními, zahrnujícími nový realismus zápasů, věrohodnější hráčské přestupy prováděné na základě většího počtu rozhodovacích kritérií a křivku výkonnostního růstu fotbalistů, která lépe odpovídá skutečnosti.

FIFA 10 vám tak umožní stát se hráčem, ale i trenérem nebo dokonce manažerem anglického střihu! Sledujte naše stránky, během následujícího měsíce vám povíme více!

Zrušit


Časová osa: FIFA 10