Rubriky:

Kvalifikace ME 2012

Kadlec a Necid - dnes soupeři, už brzy možná spasitelé reprezentace

30. září 2010 09:56 - MOSKVA

Mladý (21) a ještě mladší (18). Velký (193 cm) a menší (179 cm). Slávista a sparťan. Co právě dnes Tomáše Necida a Václava Kadlece rozděluje, bude je již příští týden spojovat. Ve večerním duelu fotbalové Evropské ligy mezi CSKA Moskva a Spartou (od 19:00 SELČ) vyrukují proti sobě, na srazu reprezentace se už budou společně chystat na Skotsko. Možná právě na nich bude, aby útok nároďáku spasili.

 

Michaela Říhová, Právo

Pokud se Tomáš Necid dostane na trávník stadiónu v Chimkách, bude to pikantní souboj. Když nastoupil proti Spartě naposledy, vyhrála jeho Slavia na podzim 2008 na Letné 4:1. Tentokrát bude mít na sobě dres CSKA Moskva.

„Ve Slavii jsem vyrůstal, takže je jasné, co pro mě souboje se spartou znamenají. Bude to pro mě hodně prestižní a navíc se těším, že se při odvetě podívám domů,“ mnul si Necid ruce hned po losu.

V létě se však z Brazílie vrátil kanonýr Vágner Love a na Necida nezbývá místo v základní sestavě „vojáků“. O víkendu v Tomsku se český kanonýr trefil poprvé po dvou měsících. „Musím trenéra přesvědčit, že s Brazilcem klidně můžeme hrát spolu,“ touží Necid.

Postupné kroky se Kadlecovi vyplácejí

Baroš se zranil, další útočníci ve svých klubech nehrají. Z této situace vytěžil první pozvánku do reprezentace Václav Kadlec. Další „mladá puška“, o niž se zajímají velké kluby. Sparta mu však obezřetně dávkovala přechod mezi dospělé a útočník se jí odměnil prodloužením smlouvy.

Václav Kadlec oslavuje branku SpartyVáclav Kadlec oslavuje branku Spartyfoto: Právo/Petr Hloušek

„Dnes mají hráči ve čtrnácti agenty, v osmnácti hvězdné manýry, a když jsou nespokojení, odcházejí z klubů pryč,“ poukazuje manažer reprezentace Vladimír Šmicer. „Ven chodí zbytečně brzy. Podívejte se na Matěje Vydru. Šel do Udine a nehraje tam, přitom tady v lize by měl za sebou další půlrok na hřišti. To třeba Vašek Kadlec je příklad, jak by to asi mělo být. Šel přes Spartu, pravidelně hraje a má blízko k reprezentaci,“ avizoval Šmicer nominaci sparťanského střelce.

Kadlec přeskočil jedenadvacítku a rovnou povýší do reprezentace dospělých. „Je to hráč velice silný ve vápně soupeře, umí si najít v šestnáctce míč. Své kvality potvrdil i proti Palermu, což nás přesvědčilo, že zvládne mezinárodní úroveň,“ vysvětluje svoji volbu trenér Michal Bílek.

Na hřišti si mohou vyhovět

Kadlec je po Necidovi dalším příslibem, že se nároďák v dohledné době zase může trochu zvednout. „V osmnácti letech jsem s nominací určitě nepočítal. Ale nebojím se, sebevědomí mi nikdy nechybělo. V základu nebudu, to je blbost, takže se pojedu hlavně učit.“

Necid dostal do vínku, aby časem nahradil „Dina“ Kollera. A Kadlec mu v tom může pomáhat. „Tomáš je zatím o hodně výš než já, však je také o tři roky starší. Ale myslím, že typologicky bychom si vyhovovali,“ těší se letenský talent.

Pavel Dosadil, Moskva, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012