Rubriky:

Kvalifikace ME 2012

Srbský trenér Antič chce za odvolání milionové odškodné

8. října 2010 16:00 - BĚLEHRAD

Trenér Radomir Antič se chce soudit se srbským fotbalovým svazem. Jednašedesátiletý kouč podle agentury Reuters požaduje dva miliony eur jako odškodné za to, že byl v září odvolán. "Ať si nás žaluje, jak chce. Jsme přesvědčeni, že spravedlnost je na naší straně, Antič u soudu nemůže vyhrát," řekl prezident svazu Tomislav Karadžič. "A i kdyby vyhrál, tak to pořád bude malá daň za to, že se ho zbavíme," přidal.

 

Luca Bruno, ČTK/AP

Antič, který v minulosti trénoval i Real Madrid, Altético a Barcelonu, převzal srbskou reprezentaci v roce 2008 a dovedl ji na mistrovství světa. Tam však Srbové skončili už v základní skupině. Trenér navíc dostal od FIFA trest na čtyři zápasy za nevhodné chování v utkání s Austrálií.

Po neúspěšném šampionátu přistoupil na snížení platu a měl u týmu pokračovat, svaz ale nakonec využil trestu k jeho odvolání. Antič měl totiž ve smlouvě uvedeno, že může být bez nároku na odstupné odvolán v případě, že kvůli vlastnímu pochybení nebude moci vykonávat trenérské povinnosti.

U reprezentace Antiče nahradil Vladimir Petrovič. Srbsko v bojích o Euro 2012 v úvodním utkání zdolalo Faerské ostrovy 3:0 a pak doma remizoval se Slovinskem 1:1. Dnes se utká s Estonskem, v úterý nastoupí v Itálii.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012