Nejlepší známka pro Hubníka, Polák s Magerou byli na reparát

Obránce Roman Hubník, strůjce vítězství 1:0, byl podle hodnocení Sport.cz nejlepším hráčem českého reprezentačního výběru při páteční kvalifikační bitvě se Skotskem. Jako jediný dostal čistou jedničku. Nejhorší hodnocení si za svůj výkon vysloužili naopak Polák a Magera.

Roman Hubník (vpravo v červeném) nekompromisně bojuje o míč se skotským útočníkem Naismithem.

Petr Čech2
Bez práce, chybu neudělal. Největší nebezpečí pro něj představoval jen Suchého nevydařený odkop.
Zdeněk Pospěch2-
Ojedinělé nájezdy Skotů hasil bez potíží. Jeho výpady po pravé straně však postrádaly efekt.
Roman Hubník1
Vysoké míče v klidu trkal do bezpečí. Byl nebezpečný v ofenzivě. Před půlí míč do sítě po přímém kopu Plašila neprorval, po obrátce hlavou rozhodl.
Marek Suchý3
Do poločasu vyrobil tři dětské kiksy, ale postupně získal klid.
Michal Kadlec2
Hvězdný mladíček Mackie mu starosti nedělal. Odvážně podporoval útok. Vybídl ke gólu Necida, jeho gólovou hlavičku vytáhl McGregor nad břevno.
Tomáš Rosický1-
Hýřil pohybem, byl motorem záložní řady. Neustále se nabízel a povzbuzoval spoluhráče, ale také hodně přihrávek kazil. Rozehrál klíčový rohový kop.
Tomáš Hübschman2-
Defenzivní práci zastal, ale nápadem a konstruktivní myšlenkou hře nepřispěl. Schytal hodně ran.
Jaroslav Plašil2
Byl jak motorová myš, polykal desítky kilometrů. Do přestávky vedl mnoho akcí, po přestávce se vytratil.
Jan Polák4
Omyl v sestavě. Přihrával dozadu, do strany, jen ne vpřed a překvapivě. Hru brzdil. Jeho střely neměly přesnost stejně jako přihrávky.
Tomáš Necid2
Těsně před poločasem v tutové pozici míč do sítě nedostal. Nabízel se, bojoval, střílel, ale obranu nepokořil.
Lukáš Magera4
Byl statický, nedostal se do hry, kazil přihrávky. Když mohl ztrestat chybu skotského ofsajd systému, nepochopitelně s míčem manévroval od brány. Druhý omyl!
Roman Bednář1-
Klíčový okamžik zvládl. Roh Rosického prodloužil hlavičkou k Hubníkovi a Česko vyhrálo.
Mario Holek a Jan Rajnoch nehodnoceni, hráli příliš krátce.