Francie znovu vyhrála a pomalu se dostává z krize

PAŘÍŽ

Fotbalisté Francie se pomalu dostávají z výsledkové krize. V kvalifikaci mistrovství Evropy porazili Rumunsko 2:0 a připsali si druhou výhru po sobě a třetí z jedenácti zápasů odehraných v tomto roce.

Nový kouč francouzských fotbalistů Laurent Blanc se dočkal další výhry.

V útoku se však znovu trápili. Vysvobodil je až sedm minut před koncem střídající Loic Rémy, pro kterého to byl první reprezentační gól. Výhru pak v nastavení zpečetil Yoann Gourcuff po spolupráci s debutujícím Dimitrim Payetem.

Ve druhém sobotním utkání zvítězilo Chorvatsko v Izraeli 2:1 zásluhou dvou branek Nika Kranjčara. Za domácí snížil devět minut před koncem Šechter a postaral se o to, že Chorvaté inkasovali teprve druhý gól z posledních devíti zápasů. Na bodový zisk to však Izraeli nestačilo.