Rubriky:

Kvalifikace ME 2012

Lichtenštejnští fotbalisté věří, že Češi ještě nejsou sehraní

11. října 2010 19:00 - VADUZ

Lichtenštejnští fotbalisté chtějí v brzké době překvapit bodovým ziskem v utkání s favoritem a nejraději by se dočkali už v úterním duelu s českou reprezentací v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. Hodlají k tomu prý využít nesehranosti českého týmu.

Lichtenštejnci na výhru čekají tři roky a za tu dobu uhráli jen tři remízy, před zápasem se svěřenci trenéra Michala Bílka jim však nechybí sebevědomí. "Chceme to každému soupeři co nejvíce ztížit. Dali jsme si za cíl bodovat alespoň ve dvou kvalifikačních zápasech. A to hlavně doma," citoval deník Vaterland trenéra Hanse-Petera Zaugga.

Se svým týmem málem v minulém utkání zaskočil Skoty, se kterými prohrál až gólem v nastavení. Proti Čechům si přeje, aby jeho svěřenci předvedli ještě lepší výkon. "Chceme se ještě zlepšit. Z naší hry mám dobrý pocit. Pokud budeme v obraně tak pozorní, jako v posledních zápasech, tak můžeme překvapit," uvedl.

Podobného názoru je i zkušený stoper Martin Stocklasa, který má české předky. "Jsme zralí na překvapení. Čím dříve se tak stane, tím lépe," řekl Stocklasa, jehož start byl kvůli nachlazení ohrožen. Nakonec by však měl být připraven stejně jako útočník Philippe Erne, kterého trápilo svalové zranění.

Podle Lichtenštejnců nejsou Češi už tak nebezpečným týmem, jakým bývali před pár lety. "Už to není tak špičkový tým. Stále však mají velmi silné jednotlivce. Ještě ale nejsou tak sehraní, což může být naší výhodou," řekl Zaugg.

To Stocklasu prý překvapil výkon Čechů proti Skotsku. "Zvláště tím, že se proti Skotům prosazovali ze vzdušných soubojů. Tahle výhra je pro ně důležitá a určitě je posílí před utkáním s námi. Když ale neuděláme chybu, můžeme překvapit," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012