Rubriky:

Kvalifikace ME 2012

Srbská policie zatkla hned na hranicích 19 fotbalových ultras

14. října 2010 12:19 - BĚLEHRAD

Srbská policie zadržela 19 fotbalových fanoušků, kteří se podíleli na úterním řádění na stadiónu v italském Janově, které vedlo už po sedmi minutách k předčasnému ukončení kvalifikačního zápasu. Srbský ministr vnitra Ivica Dačič ve čtvrtek uvedl, že k zatýkání došlo v noci hned na hranicích, když se skupiny ultras vracely autobusy domů.

 

Carlo Baroncini, ČTK/AP

Dalších 17 lidí, včetně pravděpodobného organizátora Ivana Bogdanova, bylo zatčeno už předtím v Itálii. "Omlouvám se Itálii a Italům. Nikdy jsme nechtěli ublížit Itálii, kterou mám moc rád. Nikdy jsem tu nebyl, ale je tu krásně," vzkázal přes svého právníka devětadvacetiletý nezaměstnaný muž, jenž má za sebou vojenskou, ale i kriminální minulost.

"Byl to protest proti Srbské fotbalové federaci. Ani jsem nečekal, že ten zápas rozhodčí ukončí," uvedl muž s přezdívkou Ivan Hrozný. Právě on vylezl na stadionu na plot a rozřezal síť, která Srby oddělovala od hřiště a sektoru Italů. Bogdanov sice skrýval před fotoaparáty a kamerami tvář pod kuklou, policie ho však identifikovala podle jeho tetovaných paží.

Vyřadí je z kvalifikace?

Za chování srbských rowdies, kteří podle janovské starostky Marty Vincenziové způsobili ve městě škodu kolem 80.000 eur (téměř dva miliony korun), se ve středu telefonicky omluvil srbský prezident Boris Tadič italskému premiérovi Silviovi Berlusconimu. "Tyhle události nebudou mít na přátelské vztahy mezi Itálií a Srbskem žádný vliv," řekl Berlusconi, jenž má s fotbalovou kulturou coby dlouholetý majitel AC Milán zkušenosti.

Chování fanoušků namířené proti vlastním hráčům může přijít srbskou reprezentaci draho. Téměř jistě ji čeká kontumace zápasu a UEFA navíc může tým v extrémním případě vyřadit z kvalifikace.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012