Finsko si zastřílelo proti San Marinu, za poločas dalo sedm gólů

HELSINKY

Fotbalisté Finska nastříleli San Marinu za poločas sedm gólů a po výsledku 8:0 zaznamenali své první vítězství ve skupině E kvalifikace o mistrovství Evropy 2012. Hattrickem k tomu přispěl útočník Michael Forssell, jednou se trefil i veterán Jari Litmanem, který vylepšil finský rekord na 137 startů a 32 branek.

San Marino se dlouho drželo a poprvé inkasovalo až ve 39. minutě. Po změně stran se však jeho obrana zcela sesypala a Finsko bez větších problémů navyšovalo své skóre. V 71. minutě pak český sudí Radek Matějek zapískal pokutový kop a Litmanem zvýšil na 6:0.

Zatímco Finsko poprvé v kvalifikaci bodovalo, San Marino stále čeká na vstřelený gól. Po pěti zápasech se krčí na dně tabulky skupiny E s hrozivým skóre 0:29.

V druhém dnešním utkání Chorvatsko porazilo Maltu 3:0. Dvakrát se trefil Niko Kranjčar.

Utkání kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2012:
Skupina E:
Helsinky: Finsko - San Marino 8:0 (1:0)
Branky: 51., 59. a 78. Forssell, 49. a 67. Hämäläinen, 39. Väyrynen, 71. Litmanen z pen., 73. Porokara. Rozhodčí: Matějek (ČR).