Rubriky:

Kvalifikace ME 2012

Necid si přetrhl vazy v kolenu, čeká ho půlroční pauza. Co teď se svatbou?

11. června 2011 16:21 - PRAHA

Fotbalový reprezentant Tomáš Necid z CSKA Moskva si v pátečním ligovém utkání v Grozném přetrhl přední zkřížený vaz v pravém kolenu, což potvrdilo vyšetření v nemocnici. Informoval o tom jeho manažer Jiří Müller. Český útočník se prý do dvou týdnů podrobí operaci a čeká jej asi půlroční pauza. Na podzim tak bude chybět i národnímu týmu v klíčových zápasech na konci kvalifikace o postup na mistrovství Evropy.

 

Nikolas Giakoumidis, ČTK/AP

Jedenadvacetiletého kanonýra potkalo vážné zranění poprvé v profesionální kariéře. Necidovi se stal osudným souboj s brankářem Grozného, který mu koleno pádem pod nohy pochroumal. Na hřišti strávil český fotbalista jen sedm minut, krátce po svém příchodu v 74. minutě se zranil. Ještě v minulém týdnu Necid zasáhl do dvou zápasů reprezentace na Kirin Cupu v Japonsku proti Peru a domácímu výběru.

"Pro Tomáše to není příjemná věc, ale nebudeme z toho dělat vědu. Koleno si poranil každý druhý fotbalista. Tomáš je mladý, všechno má před sebou. Do půl roku bude zpátky," řekl Müller.

Vedení CSKA teď řeší, kam Necida pošle na operaci. V úvahu prý přicházejí specializované kliniky v USA či Itálii. Necid by měl putovat na operační sál nejpozději do dvou týdnů. Nyní se čeká na to, až zmizí otok z kolena. "Lidé z CSKA pro Tomáše chtějí zajistit tu nejlepší péči. Bude záležet také na tom, která klinika bude mít volné kapacity. Jasno by mělo být v nejbližších dnech," uvedl Müller. Následnou rehabilitaci by Necid už mohl podstoupit v Praze.

Vážné zranění komplikuje kanonýrovi také soukromé plány. První červencový den se totiž měl v Praze po tříletém vztahu oženit s blondýnkou Klárou Vocáskovou (21). Obřad je plánován v Ledeburské zahradě a svatební hostina pak v Hotelu Praha. Otázkou je, zda ženich bude chtít k oltáři dohopkat o berlích, nebo svatbu raději odloží...

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012