Rubriky:

Kvalifikace ME 2012

Rosický má naraženou operovanou šlachu, Jiráček kotník

4. září 2011 11:53 - PRAHA

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický si ze sobotního duelu se Skotskem odnesl nakopnutou podkolenní šlachu, kterou si musel nechat v minulosti operovat a následně 18 měsíců nehrál. Po remíze 2:2 trápí zdravotní problémy také Petra Jiráčka, Milana Baroše, Romana Hubníka a Jana Rajnocha.

 

Scott Heppell, ČTK/AP

Rosický po utkání v Glasgowě viditelně kulhal. Podle lékaře národního týmu Petra Krejčího má problémy s podkolenní šlachou, kvůli níž vynechal celou sezónu 2008/2009. záložník Arsenalu proto v neděli s týmem raději netrénoval.

"Tomáše kopli do kolene. Bolí ho ta šlacha, kterou měl před časem operovanou. Spíš je to ale jen naražené, uvidíme. Zítra podstoupí vyšetření ultrazvukem, abychom měli jistotu, že tam nic není," řekl ČTK Krejčí.

Zatím nedokáže říct, jestli Rosický bude schopen nastoupit k úternímu přípravnému zápasu s Ukrajinou. "Teď to nedokážeme posoudit. Zjistíme, jestli tam něco je a pak to necháme na něm, jak se bude cítit," uvedl.

Reprezentační debutant Petr Jiráček si v první půli obnovil poranění kotníku, které si přivodil v posledním ligovém utkání se Spartou. "Má tam výron. Už o poločase ho to bolelo, ale chtěl hrát. Dnes to má oteklý, bude mít jen regeneraci. Je to ale překvapivě hodně tvrdý hráč, takže si myslím, že ten bude moci hrát. Musíme ale myslet také na Plzeň," dodal Krejčí.

Kromě Rosického v neděli netrénovali ani Baroš, který má delší dobu svalové potíže, a Hubník. Obránce Herthy Berlín má nakopnutý palec. Rajnoch má naraženou pátou záprstní kůstku a půjde na rentgen, aby se vyloučila možnost zlomeniny. V neděli však s týmem normálně trénoval.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012