Rubriky:

Kvalifikace ME 2012

Potetovaný Tarzan z Camasu miluje flamenco a módu

6. října 2011 12:36 - PRAHA

Sto osmdesát miliónů eur. To je výše uvolňovací klauzule z kontraktu pětadvacetiletého mistra světa a Evropy Sergia Ramose. Není se co divit. V Realu Madrid i ve španělském národním týmu je klíčovou oporou a mluví se o něm jako o jednom z nejlepších pravých obránců světa.

 

archiv

Na začátku sezóny 2005/06 rodáka z andaluského Camasu po pouhých 37 duelech v dresu FC Sevilla koupil Real Madrid. Za 27 miliónů eur, rekordní sumu za hráče jeho věku. „Je to nejšťastnější den mého života, od dětství jsem o tom snil,“ jásal bek, jemuž se kvůli vlasům a fyzičce přezdívá Tarzan z Camasu.

V Realu dostal uctívané číslo dresu 4, které před ním nosila ikona klubu Fernando Hierro. A Ramos se ukázal jako dědic par excellence, když už v páté sezóně vyrovnal Hierrův rekord v počtu 10 červených karet. Zatímco bývalý kapitán španělské reprezentace k tomu potřeboval 439 zápasů v bílém dresu, Ramosovi jich stačilo 175. Zkrátka v sobě nezapře divokou krev, asi i proto má v oblibě býčí zápasy.

Miluje i flamenco a jak v Realu, tak i v národním týmu platí za dýdžeje, který v kabině pouští muziku. Jednou z jeho vášní je i móda, jeho „dress code“ bývá vzorem oblékání mladých.

Tělo mu zdobí deset tetování, například datum narození rodičů nebo sourozenců. Má v lásce i síť Twitter, kde ho najdete jako @SergioRamos.

S Realem vyhrál dvakrát ligu (2007, 2008), španělský Superpohár (2008) i Královský pohár (2011), který při nočních oslavách shodil ze střechy autobusu. Na úspěchy v pohárové Evropě zatím čeká, vynahradil si to však v národním týmu, kde po zlatu z MS i ME už víc dosáhnout nemůže. Mimochodem, ve španělské reprezentaci debutoval v 19 letech jako nejmladší hráč za předchozí více než půlstoletí.

Zatímco v klubu mu patří legendární čtyřka, v národním týmu nosí číslo 15. I to má symboliku. Je na památku jeho velkého kamaráda, spoluhráče ze Sevilly Antonia Puerty, který zemřel v roce 2007 na infarkt.

„Pokaždé, když něco vyhrajeme, tak si na něj vzpomenu,“ tvrdí Ramos.

Štěpán Etrych, Právo

Zrušit


Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012