Rubriky:

Kvalifikace ME 2012

Zděšení v Litvě: Rosický si stěžuje na bolest v tříslech a jeho start je nejistý

11. října 2011 10:09 - KAUNAS

Pár hodin před klíčovým kvalifikačním duelem v Litvě nastalo v české výpravě zděšení. Kapitán mužstva a klíčový muž Bílkova výběru Tomáš Rosický si stěžuje na bolesti v tříslech, takže jeho start ve večerním utkání v Kaunasu je nejistý. Ani lékař výpravy Petr Krejčí nedokáže zatím říci, zda k utkání, v němž potřebuje národní tým bezpodmínečně bodovat, aby si uchoval naději na baráž, Rosický nakonec nastoupí.

 

Jan Handrejch, Právo

Komplikace nastaly po pondělním oficiálním tréninku pod světly reflektorů stadiónu S. Darius na kopci nad Kaunasem. V Litvě panuje krajně nevlídné počasí, teplota se večer pohybovala kolem šesti stupňů, pršelo a foukal studený vítr, takže pro trénink nic příjemného.

A právě po tréninku si kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický začal stěžovat, že se ozval jeho tradiční zdravotní problém – bolavá třísla. Ani lékař týmu Petr Krejčí nebyl samozřejmě schopen v tu chvíli diagnostikovat, o jak závažnou komplikaci jde a zda bude dirigent týmu schopen nastoupit k zápasu s Litevci, který se hraje večer ve 20.45 našeho času.

„Moudřejší budeme v úterý,“ konstatoval. Účast na snídani, která končila desátou hodinou, však byla pro hráče dobrovolná, takže česká výprava nebyla moudřejší ani dopoledne. Oficiální informace z vedení výpravy však potvrdily, že start Tomáše Rosického je nejistý.

„Je v péči lékařů, kteří před zápasem rozhodnou, zda bude moci nastoupit. Všichni věříme, že se v sestavě objeví,“ mírnil paniku mluvčí reprezentace Jaroslav Kolář.

Petr Jiráček, jehož při pondělním tréninku nakopl při závěrečném tréninku jeden ze spoluhráčů bolestivě do lýtka, by však v pořádku být měl. „Dostal 'koňara', ale nastoupit může,“ potvrdil lékař Petr Krejčí.

Zdeněk Pavlis (Kaunas), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012