Rubriky:

Kvalifikace ME 2012

Živě

VIDEO: Nešťastník Aleksanjan drsným vlastňákem podrazil Arménii

12. října 2011 14:42 - DUBLIN

Zoufalství a beznaděje na něho bylo až moc. Bylo mu hned jasné, že tenhle kiks se s ním potáhne celou kariéru. Fotbalisté Arménie byli blízko prvotřídní senzaci. Pokud by vyhráli v Irsku, postoupili by do baráže kvalifikace EURO 2012. Těsně před přestávkou si ovšem Valerij Aleksanjan dal neuvěřitelný vlastní gól, jeho tým nakonec prohrál 1:2 a do baráže tak prošli domácí Irové.

 

Cathal McNaughton, Reuters

Těžko bude arménský stoper vysvětlovat, co mu právě bliklo v hlavě, že zahrál tak, jak zahrál... Střílený centr Irů byl sice ošemetný, směřoval však do míst, kde žádný z domácích fotbalistů široko daleko nestál a ani nenabíhal. Míč letěl podél brankové čáry do země nikoho, takže Aleksanjan ho buď mohl v klidu kontrolovat, nebo pro jistotu odkopnout někam dál.

Arménský zoufalec Valerij Aleksanjan reaguje za asistence brankáře Arsena Petrosjana na vlastní gól, kterým poslal Irsko do vedení...Proboha, co jsem to udělal...!?foto: Reuters/Cathal McNaughton

Ke zděšení svých spoluhráčů však balon neomylně „uklidil“ do vlastní sítě! Okamžitě se vyděsil i sám, klesl na trávník a začal bědovat. Arméni totiž již od 26. minuty hráli bez vyloučeného brankáře Berezovského a Aleksanjan jim definitivně podrazil nohy.
Po hodině hry přidal razítko na irskou účast v baráži Dunne. Arméni sice snížili a v závěru se síly na hřišti vyrovnaly, ale na obrat už hosté neměli.

Přímý postup ze skupiny B si pohlídali Rusové, kteří v Moskvě pohodlně porazili Andorru 6:0.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kvalifikace ME 2012

Filtr článků - Kvalifikace ME 2012