Barcelona - Villarreal 2:0Barcelona vyhrála nad Villarrealem a dostala se před Sevillu

Barcelona

Fotbalisté Barcelony ve 14. kole španělské ligy porazili Villarreal 2:0 a vrátili se na první místo tabulky před Sevillu. Ta s českým reprezentantem Tomášem Vaclíkem v brance jen remizovala 1:1 na hřišti Alavésu.

Odchovanec Barcelony Carles Aleňá se raduje po prvním ligovém gólu v dresu katalánského celku.

Barcelona v předchozích dvou kolech ztratila a už nutně potřebovala zabrat. V 36. minutě ji za výhrou nasměroval stoper Piqué, který zužitkoval centr po předchozím nepovedeném rohu. V závěru se pak dostal za obranu mladý odchovanec Aleňá a lobem vstřelil první ligový gól za hlavní tým Barcelony.

Alavés prožívá nečekaně dobrou sezonu a drží čtvrté místo v tabulce před Realem Madrid. Byl i blízko výhry nad dosud vedoucí Sevillou, když v 37. minutě jeden z obránců tečoval dlouhý míč za obranu, čímž vynuloval ofsajd Calleriho a ten nahrál před odkrytou branku Jonymu. Vaclík se po přihrávce natahoval, ale na míč nedosáhl.

Sevilla 12 minut před koncem alespoň srovnala gólem Ben Yeddera. V závěru ještě Vaclíka zachránila tyč.