Real Madrid - Alavés 3:0

Real porazil Alavés, Atlético prohrálo s Betisem po sedmi letech

3. února 2019 18:09 - Madrid
(Aktualizováno: 3. února 2019 22:40)

Real Madrid porazil v duelu 22. kola španělské ligy doma Alavés 3:0 a připsal si čtvrtou výhru v řadě. Na vedoucí Barcelonu ztrácí osm bodů. Fotbalisté Atlética Madrid překvapivě prohráli v Seville s Betisem 0:1. Vítězný gól vstřelil v 65. minutě z penalty útočník Sergio Canales.

Juan Medina, Reuters

Zápas na Santiago Bernabeu otevřel ve 30. minutě desátou brankou v lize francouzský útočník Karim Benzema. Ve druhé půli vstřelil druhý gól v ročníku teprve osmnáctiletý talent Júnior Vinícius a v nastaveném čase zpečetil vítězství parádním gólem hlavou v letu Mariano, pro kterého to byla první branka v sezoně. Fotbalisté Alavésu se za celé utkání dostali pouze k jediné střele.

Real tak po čtvrté výhře v řadě ukrojil z náskoku vedoucí Barcelony i druhého Atlética, na které už ztrácí jen dva body. V příštím kole se v madridském derby oba týmy utkají o druhé místo. Alavés se po třech porážkách za sebou propadl mimo pohárové pozice na sedmé místo.

Antoine Griezmann z Atlética Madrid v souboji s obranou Betisu.

Marcelo Del Pozo, Reuters

Fotbalisté Atlética Madrid překvapivě prohráli v Seville s Betisem 0:1 a na vedoucí Barcelonu ztrácejí už šest bodů. Atlético předtím podlehlo Betisu v soutěžním utkání naposledy v prosinci 2011.

Druhý tým španělské ligy mohl po sobotní remíze Barcelony se Sevillou snížit ztrátu na lídra, ale nakonec nezískal ani bod. Atlético prohrálo naposledy v říjnu, kdy v Lize mistrů podlehlo v Dortmundu 0:4.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:
Villarreal - Espaňol Barcelona 2:2 (37. Iborra, 64. Cazorla z pen. - 75. vlastní Bonera, 81. Rosales)
Betis Sevilla - Atlético Madrid 1:0 (65. Canales z pen.)
Eibar - Girona 3:0 (47. a 57. z pen. Charles, 37. Peňa),
Real Madrid - Alavés 3:0 (30. Benzema, 80. Júnior Vinícius, 90.+1 Mariano).