Barcelona porazila díky dvěma gólům Ronaldinha Santander

Fotbalisté Barcelony porazili v nedělním utkání španělské ligy 2:0 Santander a na tři body se odpoutali od druhé Sevilly. Úřadujícím mistrům zařídil vítězství ve 22. kole po přestávce hvězdný Ronaldinho - skóre nejprve otevřel přesnou střelou k tyči z trestného kopu a druhý gól přidal hlavou.

Sevilla v sobotu pozdě večer pouze remizovala v derby s méně úspěšným Betisem 0:0. Čtrnáctý tým tabulky měl dokonce blíže k vítězství, ale brazilský útočník Robert ve 12. minutě neproměnil penaltu. Další velkou šanci zahodil stejný hráč v závěru zápasu, kdy jen nastřelil gólmana Palopa. Derby provázely výtržnosti fanoušků, kteří v úvodu utkání na brankáře FC Sevilla házeli lahve a sudí na čas přerušil hru.

Fotbalisté Valencie nevyužili možnost vrátit se na třetí místo v tabulce, když nezvládli druhý poločas v Getafe a prohráli vysoko 0:3. Getafe se povedl vstup do druhé půle zásluhou Cotela, který se prosadil několik sekund po výkopu. Spoluhráči ho rychlou kombinací uvolnili a Cotelo mířil přesně k tyči. Valencia se následně vrhla do útoku, ale její ofenzivní hru domácí potrestali dalšími dvěma zásahy. Bodově se pak na ni dotáhlo madridské Atlético, které porazilo brankou Aguera Bilbao.

Překvapením skončil duel mezi čtrnáctou Mallorkou a šestou Zaragozou. Favorizovaní hosté se sice zásluhou svého kanonýra Milita dostali do vedení, ovšem domácí Nunez v zápětí srovnal a šest minut před koncem rozhodl o výhře Mallorky Jankovič.

Španělsko - 22. kolo:
Betis Sevilla - FC Sevilla 0:0, Tarragona - Pamplona 2:3 (32. Portillo, 59. Navas - 72. a 75. Soldado, 11. Cuellar), Vigo - Espaňol Barcelona 0:2 (24. Garcia, 57. Pandiani), Getafe - Valencia 3:0 (46. Coleto, 58. Güiza, 79. Nacho), Levante - Huelva 2:1 (16. a 42. Salva - 55. Sinama-Pongolle z pen.), Mallorca - Zaragoza 2:1 (57. Nunez, 84. Jankovič - 55. D. Milito), Villarreal - La Coruňa 0:2 (20. vlastní Senna, 79. Verdu), Barcelona - Santander 2:0 (51. a 66. Ronaldinho), Atlético Madrid - Bilbao 1:0 (64. Aguero).