Živě

Bývalý šéf Barcelony byl zproštěn obvinění z finančních podvodů

26. dubna 2019 12:05 - Praha

Bývalý šéf fotbalové Barcelony Sandro Rosell byl vrchním soudem ve Španělsku zproštěn obvinění z finančních podvodů. Pětapadesátiletý podnikatel strávil ve vazbě téměř dva roky.

 

Rosell byl ve vazbě od předloňského roku kvůli obvinění z praní špinavých peněz v souvislosti s prodejem televizních práv na zápasy brazilské reprezentace. Navíc byl také vyšetřován kvůli zločinnému spolčení a zpronevěry peněz ze sponzorského kontraktu mezi národním týmem "Kanárků" a firmou Nike, jejíž brazilskou pobočku v minulosti vedl.

Obžaloba však Rosellovi, který vedl Barcelonu v letech 2010 až 2014 a před soudem byl i kvůli nejasnostem kolem přestupu útočníka Neymara ze Santosu, žádný z trestných činů nedokázala.

Při pochybnostech o vině tak soud rozhodl ve prospěch obžalovaného. Státní zástupce však oznámil, že se proti verdiktu odvolá.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..