Sevilla prohrála s předposledním týmem španělské ligy

MADRID

Fotbalisté FC Sevilla přišli v 26. kole španělské ligy o první místo v tabulce, když překvapivě podlehli 0:1 na hřišti předposlední Tarragony. Jedinou branku vstřelil v 76. minutě Portillo. Sevilla je druhá za Barcelonou, která v sobotu remizovala 3:3 s Realem Madrid, vinou horšího skóre.

Nedařilo se ani třetí Valencii, která až v poslední minutě vydřela remízu 1:1 v Pamploně. Svým jedenáctým gólem v sezoně získal hostům bod kanonýr Morientes, přestože jeho tým hrál od 79. v deseti.

Uspěl i další outsider. Poslední San Sebastian zdolal Mallorku 3:1, přestože hrál od 76. minuty bez vyloučeného Gonzáleze a minutu před koncem dostal červenou kartu i další hráč domácích Gerardo.

Atlético načalo La Coruňu brankou v první minutě, v závěru ještě pojistil výhru Mista. Madridský klub se tak dál drží v boji o evropské poháry.

Španělsko - 26. kolo:
Betis Sevilla - Zaragoza 1:1 (45. Assuncao z pen. - 23. Milito), Getafe - Huelva 1:1 (24. Guiza - 4. Uche), Vigo - Bilbao 1:1 (36. Angel - 70. Aduritz), Tarragona - FC Sevilla 1:0 (76. Portillo), San Sebastian - Mallorca 3:1 (27. Savio, 44. Kovačevič, 90. Prieto - 40. Ibagaza), Santander - Espaňol Barcelona 1:1 (10. Garay - 6. Riera), Atlético Madrid - La Coruňa 2:0 (1. Galletti, 84. Mista), Pamplona - Valencia 1:1 (36. Punal z pen. - 90. Morientes).