Real Madrid prohrál v Santanderu po dvou penaltách

Fotbalisté Realu Madrid prohráli ve španělské lize poprvé po osmi zápasech a zrovna ve chvíli, kdy se mohli dostat do čela tabulky. V Santanderu v sobotu hosté podlehli 1:2, když jim oba góly dal v závěru z penalt argentinský obránce Ezequiel Garay. Ten nejprve chyboval a kapitán hostů Raúl dostal Real před přestávkou do vedení, po změně stran však Garay svou chybu dvakrát napravil.

Obě penalty byly podle médií značně kontroverzní. Před první zřejmě sám od sebe v šestnáctce upadl Lionel Scaloni, v 90. minutě pak rozhodčí odpískal jako faul i souboj Fabia Cannavara s domácím útočníkem Nikolou Žigičem.

Krátce předtím dostal červenou kartu Iván Helguera a Real dohrál jen s devíti muži, neboť v závěru byl vyloučen i střídající Alvaro Mejía.

Španělsko - 30. kolo:
Santander - Real Madrid 2:1 (73. z pen. a 90. z pen. Garay - 33. Raúl), Betis Sevilla - San Sebastian 0:1 (33. Garrido).