Beckham se vrátil a pomohl Realu k výhře

MADRID

Real Madrid se minimálně na den posunul na druhé místo španělské fotbalové ligy. Pomohla mu k tomu sobotní výhra 2:1 nad přímým konkurentem v boji o titul Valencií. "Bílý balet" nyní ztrácí na vedoucí Barcelonu dva body. Lídr soutěže a obhájce titulu má však nedělní duel s Villarealem k dobru.

O vítězství Realu Madrid rozhodl v 73. minutě Sergio Ramos, když před tím Valencie dokázala reagovat Morientesovým gólem na úvodní branku zápasu, kterou dal Ruud Van Nistelrooij. Do sestavy Realu se vrátil po šestitýdenní pauze zaviněné zraněním postraních vazů v pravém koleně anglický záložník David Beckham. Do hry nastoupil v 65. minutě a připravil pro Ramose vítěznou trefu.

Fotbalisté předposledního San Sebastianu získali v boji o záchranu cenný skalp favorizovaného Atlétika Madrid. Po sobotním vítězství 2:0 jednak šestému týmu tabulky zkomplikovali boj o pohárovou Evropu, sami vytvořili tlak na další ohrožené soupeře těsně před sebou.

Góly vstřelili na začátku zápasu Kovačevič a na konci Savio, frustrovaní hosté dohráli zápas oslabeni o dva hráče, když v závěrečné dvacetiminutovce uviděli červené karty Luccin a Eller. Pohromu svého týmu sledoval jen z hlediště kouč Javier Aguirre, který pykal za vyloučení z minulého utkání.

Španělsko - 31. kolo
San Sebastian - Atlético Madrid 2:0 (6. Kovačevič, 84. Savio), Real Madrid - Valencia 2:1 (18. Van Nistelrooij, 73. Ramos - 52. Morientes).