Sevilla - R. Sociedad 3:2Vaclík dvakrát inkasoval, Sevilla přesto vyhrála

Český brankář Tomáš Vaclík dvakrát inkasoval, přesto Sevilla po dvou porážkách ve španělské fotbalové lize vyhrála. V 7. kole si poradila na svém stadionu se San Sebastianem 3:2 a na šestém místě ho bodově dohnala.

Tomáš Vaclík diriguje obranu Sevilly

Vaclík lovil poprvé míč ze své sítě už ve čtvrté minutě, kdy využil díru v obraně Mikel Oyarzabal a sám před českým brankářem nezaváhal. V 18. minutě ale vyrovnal povedeným halfvolejem Nolito a andaluský celek po změně stran skóre otočil. Ve 47. minutě se prosadil střelou z úhlu Lucas Ocampos a deset minut před koncem z dorážky po pouhé minutě na hřišti střídající Franco Vázquez.

Vaclík vzápětí inkasoval podruhé, když nedosáhl na křížnou střelu Portua, na třech bodech pro Sevillu už se ale nic nezměnilo.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:
Espaňol Barcelona - Valladolid 0:2 (25. Míchel z pen., 90.+4 Plano)
Eibar - Vigo 2:0 (47. Exposito, 60. Orellana)
Alavés - Mallorca 2:0 (76. Pérez, 86. Joselu)
Levante - Pamplona 1:1 (4. Hernani - 57. García)
FC Sevilla - San Sebastian 3:2 (18. Nolito, 47. Ocampos, 80. Vázquez - 4. Oyarzabal, 87. Portu).