Fotbalisté FC Sevilla triumfovali ve Španělském poháru

Fotbalisté FC Sevilla se s úspěšnou sezónou rozloučili triumfem ve Španělském poháru. V sobotním finále v Madridu porazili Getafe 1:0. O výsledku rozhodl už v 11. minutě útočník Frédéric Kanouté. Nejlepší střelec klubu, který v lize dal 21 gólů, se do historie zápasu zapsal i v poslední minutě utkání, když podkopl soupeřova hráče a dostal červenou kartu.

Sevilla, která navíc až do posledního kola španělské ligy živila naději na mistrovský titul, získala druhou trofej v sezóně. V květnu se jí teprve jako druhému týmu v historii podařilo obhájit vítězství v Poháru UEFA, před začátkem soutěžního roku se navíc radovala z vítězství v Superpoháru, když porazila vítěze loňského ročníku Ligy mistrů Barcelonu 3:0.