Obránce Barcelony Semedo bude mimo pět týdnů kvůli zranění lýtka

Portugalský fotbalový obránce Barcelony Nélson Semedo si v sobotním zápase proti Celtě Vigo poranil lýtkový sval na levé noze a bude mimo hru pět týdnů. Pětadvacetiletý lisabonský rodák odstoupil ze zápasu zhruba po dvaceti minutách a vrátí se krátce před koncem kalendářního roku.

Barcelonský Nelson Semedo (vpravo) .

Semedo se zranil těsně předtím, než Lionel Messi vstřelil ve 23. minutě z penalty první gól zápasu. Portugalského reprezentanta nahradil Sergio Busquets, jenž v závěru gólem zpečetil po Messiho hattricku výsledek na 4:1 pro Barcelonu.

Semedo bude chybět nejen svému klubu v domácí soutěži a Lize mistrů, ale také portugalské reprezentaci v rozhodujících dvou duelech kvalifikace o mistrovství Evropy.

Úřadující šampioni drží v tabulce skupiny B druhé místo za již kvalifikovanou Ukrajinou, před duely s Litvou a v Lucembursku mají náskok jednoho bodu před třetím Srbskem.