Španělsko

Leganés - Barcelona 1:2 Barceloně i Realu se ve španělské lize povedl vítězný obrat

23. listopadu 2019 15:37 - Madrid
(Aktualizováno: 23. listopadu 2019 23:07)

Fotbalisté Barcelony i Realu Madrid ve 14. kole španělské ligy po obratu skóre vyhráli a v čele tabulky mají shodně 28 bodů. Na třetím místě je s tříbodovým odstupem Atlético Madrid, které pouze remizovalo 1:1 s šestou Granadou.

Javier Barbancho, Reuters

Barcelona si poradila 2:1 s posledním Leganés. Katalánci prohrávali od 12. minuty po zásahu Jussifa Nasjrího a domácí, kteří v dosavadním průběhu sezony vyhráli jen jednou, drželi vedení až do 53. minuty. Pak se o vyrovnání postaral Luis Suárez a devět minut před koncem rozhodl o výhře favorita Arturo Vidal.

Také Real musel otáčet skóre a nakonec si doma se San Sebastianem poradil 3:1. Hosté se ujali vedení už ve druhé minutě zásluhou Williana Josého. V 37. minutě ale desátým gólem v sezoně vyrovnal nejlepší střelec ligy Karim Benzema a krátce po přestávce rozhodli Federico Valverde a Luka Modrič.

Atlético sice natáhlo sérii bez porážky na deset zápasů, ale z toho už posedmé remizovalo. Hosté z Madridu se po hodině hry ujali vedení díky Renanu Lodimu, ale za domácí chvíli na to srovnal Germán Sánchez. Atlético ztrácí na vedoucí dvojici tři body, ale Barcelona i Real mají odložené Clásico k dobru.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo
Leganés - FC Barcelona 1:2 (12. Nasjrí - 53. Suárez, 81. Vidal)
Betis Sevilla - Valencie 2:1 (37. Joaquín, 90.+4 Canales - 32. Gómez)
Granada - Atlético Madrid 1:1 (67. Sánchez - 60. Renan Lodi)
Real Madrid - San Sebastian 3:1 (37. Benzema, 47. Valverde, 74. Modrič - 2. Willian José)