Rubriky:

Španělsko

Fotbalista Puerta je po zástavě srdce stále v kritickém stavu

27. srpna 2007 15:08 - MADRID

Fotbalista Sevilly Antonio Puerta, jenž dvakrát zkolaboval během sobotního ligového utkání proti Getafe, je stále v kritickém stavu. V pondělí, zhruba 36 hodin po jeho hospitalizaci, to uvedli na tiskové konferenci lékaři v sevillské nemocnici.

Dvaadvacetiletý záložník zůstává na jednotce intenzivní péče, dýchá s pomocí přístrojů a je pod sedativy. "Zástava srdce byla způsobena opakovanou ventrikulární arytmií. Tu máme nyní pod kontrolou pomocí léků," uvedli lékaři.

Více o zranění hráče Puerty najdete ZDE:
 "Situace je stále kritická. Následkem zástavy srdce může být i poškození mozku," prohlásili lékaři, kteří se nechtěli pouštět do spekulací ohledně vývoje Puertova zdravotního stavu. "Je příliš brzo na prognózy," řekli na adresu hráče, jenž si loni odbyl debut ve španělské reprezentaci.

Dvaadvacetiletý Puerta zkolaboval poprvé ve 35. minutě zápasu, když se vracel poklusem k vlastní brance. Poté, co ho lékaři ještě na trávníku ošetřili a zabránili, aby mu zapadl jazyk, zkolaboval mladý hráč ještě jednou v šatně. Doktoři ho museli resuscitovat masáží srdce.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..