Španělsko

Real Madrid - Sevilla 2:1 Casemiro dvakrát vyzrál na Vaclíka a poslal Real Madrid na první místo

18. ledna 2020 15:51 - Madrid
(Aktualizováno: 18. ledna 2020 23:08)

Fotbalisté Realu Madrid porazili v sobotu doma ve 20. kole španělské ligy Sevillu 2:1 a vedou tabulku o tři body před Barcelonou. Brankáře Tomáše Vaclíka dvakrát překonal Casemiro.

Juan Medina, Reuters

Brazilský záložník se poprvé trefil v 57. minutě, kdy bývalého brankáře Sparty zblízka přehodil. Andaluský celek srovnal o sedm minut později díky Luuku de Jongovi. Jenže v 69. minutě zařídil tříbodový zisk pro domácí hlavou opět Casemiro.

"Los Blancos" neprohráli v La Lize v desátém duelu v řadě. Sevilla podruhé za sebou nezvítězila a ze čtvrté příčky ztrácí na Real osm bodů.

Stejný bodový odstup na mužstvo trenéra Zinédina Zidana má i jeho městský rival Atlético, které prohrálo na hřišti šestnáctého Eibaru 0:2. "Rojiblancos" nenavázali na předchozí tři ligové výhry a v soutěži vyšli naprázdno po čtyřech kolech. O jejich prohře rozhodli Esteban Burgos a Edu Expósito.

Alavés vyhrál 1:0 na hřišti Levante díky Aleixi Vidalovi. Hosté naplno bodovali po pěti ligových utkáních. Pamplona hrála doma s Valladolidem bez branek.