Real porazil Betis a vede španělskou ligu

Fotbalisté Realu Madrid si udrželi jednobodový náskok v čele španělské ligy i po pátém kole. Ve čtvrteční dohrávce zvítězili 2:0 nad Betisem Sevilla, který stále čeká na první výhru v soutěži.

Real rozhodl utkání až ve druhém poločase. V 67. minutě sice skóroval střídající Robinho, jenže sudí dříve zapískal faul na Raúla. Právě kapitán Realu tak otevřel skóre zápasu z penalty. Další náhradník Julio Baptista pak pět minut před koncem akrobatickou střelou nůžkami vítězství pojistil.

Podle trenéra Bernda Schustera byla klíčem k úspěchu střídání ve druhém poločase, kdy Robinho a Arjen Robben nahradili Gonzala Higuaina a Javiera Saviolu. "Po jejich příchodu tým ožil, rozhýbali naši hru. Díky nim jsme vyhráli," uvedl německý kouč.

Také Robben dopravil míč do sítě, ale gól nebyl uznán pro ofsajd. Šance si vypracovali i fotbalisté Betisu, výsledkem však byly jen tři nastřelené tyče.