Real prohloubil krizi Valencie debaklem 5:1

Čtyřmi brankami v prvním poločase deklasoval Real Madrid ve středečním ligovém utkání domácí Valencii, jež se sotva stačila vzpamatovat po trenérské výměně. Čerstvě jmenovaný lodivod Ronald Koeman byl naopak nucen sledovat další propadák svých nových svěřenců. Po nedělní porážce 0:3 v Seville a odvolání kouče Quiqueho Sáncheze Florese dovedl dosavadní trenér třetiligové rezervy Oscar Fernandez zdecimovaný tým k prohře 1:5, nejhorší domácí porážce od roku 1933.

Pohromu Valencie načal hned v první minutě Raúl, do přestávky se dvakrát trefil nizozemský kanonýr Ruud van Nistlerooij a další ránu domácím přichystal parádní trefou z dálky obránce Sergio Ramos. Po změně stran ještě vrátil čtyřgólové vedení hostům Robinho, Valencie navíc dohrávala zápas bez vyloučeného Albiola.

Real snadno udržel čtyřbodový náskok před Villarrealem. Nejbližší soupeř Mladé Boleslavi v Poháru UEFA porazil brankami Franka, Rossiho z penalty a Cygana hosty z posledního Levante 3:0. K zápasu nastoupil v sestavě: Viera - Ángel, Cygan, Fuentes, Capdevila - Cazorla (84. Venta), Senna (73. Mavuba), Bruno, Fernández - Rossi, Franco (60. Nihat). Ve čtvrtek se může vrátit na druhé místo Barcelona.

Výsledky 10. kola španělské La Ligy:
Almería - Zaragoza 0:1 (79. Milito z pen.), Betis Sevilla - Pamplona 0:3 (42. vlastní Melli, 52. Dady, 55. Vela), Getafe - Bilbao 2:0 (8. Casquero, 29. Uche), Huelva - Santander 0:0, La Coruňa - Mallorca 1:1 (41. Guardado z pen. - 11. Guiza), Valencia - Real Madrid 1:5 (59. Angulo - 25. a 37. Van Nistelrooij, 1. Raúl, 30. Ramos, 65. Robinho), Villarreal - Levante 3:0 (4. Franco, 16. Rossi z pen., 38. Cygan), Atletico Madrid - FC Sevilla 4:3 (2. Maniche, 17. Aguero, 70. Maxi, 89. Jurado - 14., 90 Fabiano, 45 Ze Castro (vl. gól)).