Plašil vstřelil svou první branku za Pamplonu a pomohl k výhře

MADRID

Český reprezentant Jaroslav Plašil svou první brankou ve španělské lize pomohl fotbalistům Osasuny Pamplona k výhře 2:1 na hřišti Deportiva La Coruňa. Plašil se prosadil dvě minuty po změně stran a poslal Pamplonu do vedení, ovšem domácí dokázali šest minut před koncem vyrovnat. Rozhodnutí přišlo v 88. minutě, kdy se trefil Dady. Hosté tak odsunuli La Coruňu místo sebe do pásma sestupu.

Soupeř Mladé Boleslavi v základní skupině Poháru UEFA Villarreal nečekaně zaváhal na hřišti Valladolidu. Po prohře 0:2 klesl na třetí místo v tabulce, kde má stejně bodů jako druhá Barcelona. Na vedoucí Real Madrid ztrácí již čtyři body.

Villarreal dnes nastoupil v sestavě: Viera - Venta, Cygan, Fuentes, Capdevila - Pires (63. Fernandez), Senna, Bruno (46. Cazorla), Cani - Nihat (63. Tomasson), Franco.

Výsledky 14. kola La Ligy:
Getafe - Levante 2:1 (62. a 90.+1 Braulio - 16. Riga), Huelva - Zaragoza 2:1 (26. a 41. Martins - 22. Milito), La Coruňa - Pamplona 1:2 (84. Taborda - 47. Plašil, 88. Dady), Mallorca - Murcía 1:1 (68. Webo - 24. Inigo), Valladolid - Villarreal 2:0 (19. Llorente, 58. Víctor), Betis Sevilla - Atlético Madrid 0:2 (34. Forlán, 90.+2 Raúl García), Valencie - Bilbao 0:3 (60. a 90. Llorente, 33. Yeste).