Real v souboji s posledním Levante zachránil Nistelrooij

BILBAO

Až penalta v podání kanonýra Ruuda Van Nistelrooije čtvrthodiny před koncem vysvobodila fotbalisty Realu Madrid z trápení v utkání 19. kola španělské ligy na hřišti posledního Levante. Obhájce titulu dlouho nemohl najít recept na domácí obranu, ovšem nakonec si z madridského předměstí tři body odvezl za výhru 2:0. Udržel si tak sedmibodový náskok v čele tabulky před druhou Barcelonou.

Také nedělní program 19. kola přinesl překvapivý výsledek, když třetí celek tabulky Espaňol prohrál na hřišti sestupem ohrožené Almérie 0:1. Branku vstřelil tři minuty před koncem Uche. Případnou výhrou ve večerním utkání s Valencií se tak na třetí místo může dostat Atlético Madrid.

Fotbalisté Bilbaa přerušili v sobotním utkání španělské ligy třízápasovou šňůru porážek na domácím hřišti a připsali si vítězství 2:0 nad Sevillou. Vítězové posledních dvou ročníku Poháru UEFA se museli vyrovnat už před zápasem s absencí afrických opor Frederika Kanouteho, Seydoua Keity, Arouny Koneho a zraněného Brazilce Luise Fabiana, od 53. minuty navíc hráli bez vyloučeného Escudého.

Porážku Pamplony neodvrátil ani Jaroslav Plašil

Fotbalisté Pamplony podruhé za sebou a potřetí z posledních čtyř utkání prohráli. Domácí porážku se Santanderem 0:2, kterou si hosté zajistili až v posledních sedmi minutách, neodvrátil ani český záložník Jaroslav Plašil, který odehrál celé utkání.

Hattrick útočníka Joseby Llorenteho přinesl Valladolidu cenné tři body za výhru 3:1 nad Huelvou. Střelecky zazářil také turecký útočník Nihat, když dvěma góly v rozmezí 100 sekund pomohl Villarrealu k těsné výhře 4:3 nad La Coruňou.

Španělsko - 19. kolo:
Bilbao - FC Sevilla 2:0 (28. Yeste, 69. Laskurain), Almería - Espaňol Barcelona 1:0 (87. Uche), Betis Sevilla - Getafe 3:2 (5. Pavone, 35. Edu, 60. vlastní Belenguer - 62. De la Red z pen., 78. Manu), Pamplona - Santander 0:2 (83. Colsa, 84. Alvarez), Valladolid - Huelva 3:1 (8., 22. a 87. Llorente - 44. Camuňas), Villarreal - La Coruňa 4:3 (66. a 68. Nihat, 31. Rossi z pen., 80. Tomasson z pen. - 27. Sergio z pen., 58. Amo, 90.+1 Guardado), Zaragoza - Mallorca 2:2 (24. a 37. Milito - 17. Varela, 62. Güiza), Atlético Madrid - Valencia 1:0 (27. Agüero), Levante - Real Madrid 0:2 (76. z pen. a 88. Van Nistelrooij).