Villarreal prohloubil krizi fotbalistů Valencie

MADRID

Trápení fotbalistů Valencie pokračovalo i v sobotu večer v ligovém regionálním derby na stadiónu Villarrealu, odkud si tým Ronalda Koemana odvezl prohru 0:3. Robert Pires, Joan Capdevila a Nihat Kahveci se postarali o to, že Valencia se už poosmé za sebou nedočkala vítězství, přičemž v tomto období získala jen tři z 24 možných bodů.

Branka rumunského obránce Cosmina Contry z druhé minuty nastavení přinesla fotbalistům Getafe výhru 3:2 v sobotním utkání 20. kola španělské ligy s FC Sevilla. Hosté předtím dokázali v 89. minutě vyrovnat po rohovém kopu a hlavičce obránce Dragutinoviče, ale domácí ještě stihli znovu strhnout vedení na svou stranu. V nastaveném čase vybojovali přímý kop a Contra vyskočil na centrovaný míč nejvýše.

Sevilla, která kvůli africkému mistrovství postrádala kanonýra Kanouteho, tak zůstala v tabulce osmá. Getafe se posunulo na desátou příčku.