Real Madrid přišel o sérii osmi výher, neuspěl v Almeríi

MADRID

Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid v sobotu přišel o osmizápasovou sérii bez porážky, když překvapivě podlehl na hřišti Almeríe 0:2. Hráči "Bílého baletu", kteří prohráli naposledy na začátku listopadu v duelu se Sevillou, tak dali možnost Barceloně, aby snížila jejich devítibodový náskok v čele tabulky.

Domácí začali na ukončení soupeřovy neporazitelnosti pracovat už v 16. minutě, kdy se trefil Juanito. Naděje Realu na dobrý výsledek pak uťal druhý gól, který vstřelil dvě minuty po přestávce z penalty Negredo.

Barcelona bude moci náskok Realu snížit v domácím prostředí na Nou Campu v nedělním duelu s Pamplonou.

Fotbalisté La Coruni zvítězili 1:0 na hřišti Betisu Sevilla a opustili sestupové pozice. Jediný gól zápasu vstřelil v 36. minutě Pablo Amo, hosté pak navíc neproměnili pokutový kop, který brankář Ricardo čtvrt hodiny před koncem zneškodnil Juanu Rodriguezovi.

La Liga - 22. kolo:
Almería - Real Madrid 2:0 (16. Juanito, 47. Negredo z pen.), Betis Sevilla - La Coruňa 0:1 (36. Amo).