Fanoušek Betisu prý láhev po brankářovi hodil kvůli skóre

SEVILLA

Fanoušek Betisu Sevilla, který při sobotním ligovém utkání zranil brankáře hostujícího Bilbaa, se přiznal, že láhev po Armandovi hodil kvůli nepříznivému skóre. Carmelo Peňa Rodriguez to podle španělských médií prohlásil u policejního výslechu.

"Strašně mě vytočilo, jak se zápas vyvíjel," citoval výtržníka list AS. Peňa hodil po gólmanovi plastovou lahev s pitím v 70. minutě za stavu 2:1 pro Bilbao. Čtyřicetiletý muž byl okamžitě zatčen a je stále v cele, protože neměl na kauci ve výši 3000 eur.

Brankářovo ošetření si vyžádalo šití tržné rány pod pravým okem a sudí po incidentu ukončil zápas. O jeho osudu by měl španělský svaz rozhodnout do úterý. Betis chce dohrát zbývajících 20 minut, zatímco Bilbao požaduje započtení vítězství.

Betis navíc stejně jako loni, kdy fanoušek při pohárovém derby s FC Sevilla omráčil hozenou lahví hostujícího kouče Juandeho Ramose, může očekávat uzavření stadionu na několik zápasů.