Real i bez dvou vyloučených získal španělský Superpohár

MADRID

Fotbalisté Realu Madrid získali na úvod nové sezóny španělský Superpohár, když porazili v odvetném utkání Valencii 4:2. Závěrečných dvacet minut přitom museli odehrát bez dvou vyloučených hráčů a navíc za nepříznivého stavu. Málo vídanými třemi góly však strhli vítězství na svou stranu. Úvodní duel skončil před týdnem výhrou Valencie 3:2.

Ta byla velice blízko celkovému triumfu v takzvaném Královském poháru zvláště poté, co se na konci prvního poločasu nechal vyloučit v premiérovém utkání za Real Nizozemec Rafael van der Vaart a jeho reprezentační kolega Ruud Nistelrooij jej do šaten následoval dvacet minut před koncem. Mistrovský tým uplynulé sezóny se však ani v této situaci za stavu 1:1 nevzdal a třemi brankami v závěrečné čtvrthodině utkání strhl na svou stranu. Zaskočená Valencie dokázala Morientesem už jen snížit.

Utkání bylo zahájeno minutou ticha na počest obětem leteckého neštěstí, při kterém ve středu zahynulo v Madridu 154 lidí.

Superpohár, Španělsko:
Real Madrid - Valencie 4:2 (0:1), první zápas 2:3.
Branky: 50. Van Nistelrooij z pen., 75. Ramos, 87. De la Red, 89. Higuain - 33. Silva, 90. Morientes.