Barcelona poprvé zvítězila a zastřílela si v Gijónu

MADRID

Barcelona se ve třetím kole nejvyšší španělské ligy dočkala první výhry a na hřišti Gijónu rozstřílela domácí fotbalisty vysoko 6:1. Katalánský klub rozhodl o výsledku už v prvním poločase, ve kterém se trefili Xavi a Eto'o. V závěru úvodní části byl navíc vyloučen po druhé žluté kartě domácí Carmelo. Druhý poločas hrála Barcelona už v exhibičním tempu a v závěru se dvakrát trefila i největší hvězda hostů Lionel Messi.

Druhá je překvapivě Almería, která porazila na svém hřišti Málagu 1:0. Villarreal otočil zápas v Numancii a po výhře 2:1 je třetí, sedm bodů má také Espaňol.

Real Madrid zvítězil na hřišti Santanderu 2:0 a ukončil soupeřovu neporazitelnost v letošní sezoně. Skóre otevřel v 54. minutě záložník De la Red, pojistku přidal o dvacet minut později kanonýr van Nistelrooy ze své jediné střely v zápase. Domácí i přes několik slibných šancí nedokázali s výsledkem nic udělat.

Španělská liga - 3. kolo:
Almería - Málaga 1:0 (75. Negredo), Betis Sevilla - FC Sevilla 0:0, Bilbao - Valladolid 2:0 (50. F. Llorente, 83. Iraola z pen.), La Coruňa - Mallorca 0:0, Numancia - Villarreal 1:2 (44. Brit - 48. Cazorla, 74. J. Llorente), Valencia - Pamplona 1:0 (84. Mata), Santander - Real Madrid 0:2 (54. De la Red, 74. van Nistelrooy),  Gijón - FC Barcelona 1:6 (50. Maldonado - 27. Xavi, 32. Eto'o, 48. vlastní Jorge, 70. Iniesta, 85 a 89. Messi).