Reprezentační kapitán Ujfaluši si poranil stehenní sval

MADRID

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Ujfaluši bude kvůli zranění levého stehenního svalu zhruba dva týdny mimo hru. Třicetiletý obránce si natrhl svalová vlákna v sobotním zápase nejvyšší domácí soutěže s Realem Madrid, v němž musel kvůli zdravotním problémům v 70. minutě střídat.

Ujfaluši podle agentury AP přijde o čtyři zápasy - středeční duel Ligy mistrů proti Liverpoolu, úvodní utkání domácího poháru proti Orihuele a ligové zápasy s Villarrealem a Mallorkou. Jeho pauza by tak měla trvat minimálně do 2. listopadu, o více než dva týdny později čeká českou reprezentaci poslední letošní kvalifikační utkání v San Marinu.

Atlético v sobotu podlehlo městskému rivalovi Realu 1:2, přičemž rozhodující gól vstřelil Higuain z penalty až v šesté minutě nastavení. Pro Ujfalušiho klub to byla třetí porážka za sebou, po níž je v tabulce sedmý.