Živě

Xavi prodloužil v Barceloně, chce se stát symbolem věrnosti

1. prosince 2008 15:02 - BARCELONA

Až do roku 2014 si prodloužil svůj pobyt v Barceloně španělský fotbalový reprezentant Xavi. Osmadvacetiletý mistr Evropy totiž v pondělí s katalánským klubem podepsal novou smlouvu, která by mu měla podle místních médií zaručit příjem až 7,5 miliónu eur (asi 189 miliónů korun) ročně.

Xavi tak zřejmě stráví celou kariéru v jediném klubu; do A-týmu Barcelony přišel před deseti lety.

Nejlepší hráč letošního ME prý chtěl podpisem smlouvy ukázat, že v Barceloně hodlá zůstat až do konce kariéry. Až nová smlouva vyprší, bude mu už 34 let a tou dobou bude zřejmě držet rekord v počtu odehraných zápasů za katalánský klub; už teď je totiž v historickém žebříčku na třetím místě.

Ani jedna ze stran přitom novou smlouvu akutně nepotřebovala, protože stávající Xaviho kontrakt vyprší až v létě roku 2010.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..