Plašilův gól přiblížil Pamplonu k záchraně

Český fotbalový reprezentant Jaroslav Plašil pomohl brzkým gólem Pamploně k vítězství 2:0 v utkání 24. kola španělské ligy s Numancií. Pamplona tak triumfovala v přímém duelu o záchranu a svému dnešnímu soupeři, kterému patří poslední místo, utekla již na rozdíl čtyř bodů.

Jaroslav Plašil ještě v dresu Monaka

Plašil se mezi střelce zapsal již po dvou minutách hry. Naběhl si za obranu na přihrávku Waltera Pandianiho, udělal kličku obránci a levačkou obstřelil gólmana. Vedení domácích pak ještě potvrdil Šodžáí Masúd.

Útočník Valencie David Villa dal už 19. gól v sezóně, ale stačilo to jen na remízu 1:1 na hřišti La Coruni. V 77. minutě totiž právě Villa dostal červenou kartu a domácí záhy vyrovnali po trefě Adriana Lopeze.

Španělská liga - 24. kolo:
FC Sevilla - Atlético Madrid 1:0 (87. Navas), Huelva - Almería 1:1 (59. Camuňas - 75. Negredo z pen.), Mallorca - Santander 1:0 (88. Marín), Pamplona - Numancia 2:0 (2. Plašil, 35. Masúd), Valladolid - Málaga 1:3 (82. Goitom - 7. Luque, 29. Apoňo z pen., 88. Perez), Getafe - Bilbao 1:1 (16. Soldado - 41. F. Llorente), La Coruňa - Valencia 1:1 (80. Adrian Lopez - 25. Villa).