Diváci ve Španělsku se v září na fotbalové stadiony ještě nevrátí

16. července 2020 17:24 - Madrid

Španělské ministerstvo zdravotnictví nepředpokládá, že by se fotbaloví fanoušci v září vrátili na stadiony. V zemi se zvýšil počet nakažených koronavirem a úřady mají obavu, že by sportovní akce mohly situaci ještě zhoršit.

 

Vincent West, Reuters

Vláda a La Liga původně doufaly, že by se v září na startu sezony mohli příznivci vrátit na tribuny v menším množství, v listopadu by zaplnili 50 procent kapacity stadionů a od ledna by se situace dostala do normálu. Od června, kdy v zemi skončil nouzový stav, ale kvůli zvýšenému výskytu covidu-19 část španělských regionů zavedla povinné nošení roušek a další opatření.

"Abych byl upřímný, vzhledem k situaci, v jaké se nyní nacházíme, to nepovažuju za pravděpodobné," řekl k návratu fanoušků na stadiony ministr zdravotnictví Santiago Illa pro rozhlasovou stanici Cadena Ser. "Máme několik ohnisek infekce, a i když jsme je schopni kontrolovat, nemůžeme doporučit shromažďování více lidí na jednom místě," dodal.

Real Madrid je krok od španělského titulu

Illa také kritizoval nedávné mohutné oslavy ve městě Vitoria po vítězství basketbalistů Baskonie ve španělské lize a v Cádizu po postupu fotbalistů do první ligy. V této souvislosti vyzval fanoušky Realu Madrid, aby dodržovali odstupy v případě, že jejich tým získá mistrovský titul, k čemuž může dojít dnes.

"Chápu, co to znamená získat titul nebo postoupit, ale ve Španělsku jsme v situaci kontrolované epidemie a virus tu stále cirkuluje. V minulých dnech jsem viděl záběry, na nichž lidé riskovali své zdraví. Doporučujeme jim, aby slavili sportovní úspěchy doma a za žádných okolností nevycházeli do ulic a neshromažďovali se ve velkých počtech," řekl ministr zdravotnictví země, kde s koronavirem zemřelo přes 28.000 lidí.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..