Živě

Diváci ve Španělsku se v září na fotbalové stadiony ještě nevrátí

16. července 2020 17:24 - Madrid

Španělské ministerstvo zdravotnictví nepředpokládá, že by se fotbaloví fanoušci v září vrátili na stadiony. V zemi se zvýšil počet nakažených koronavirem a úřady mají obavu, že by sportovní akce mohly situaci ještě zhoršit.

 

Vincent West, Reuters

Vláda a La Liga původně doufaly, že by se v září na startu sezony mohli příznivci vrátit na tribuny v menším množství, v listopadu by zaplnili 50 procent kapacity stadionů a od ledna by se situace dostala do normálu. Od června, kdy v zemi skončil nouzový stav, ale kvůli zvýšenému výskytu covidu-19 část španělských regionů zavedla povinné nošení roušek a další opatření.

"Abych byl upřímný, vzhledem k situaci, v jaké se nyní nacházíme, to nepovažuju za pravděpodobné," řekl k návratu fanoušků na stadiony ministr zdravotnictví Santiago Illa pro rozhlasovou stanici Cadena Ser. "Máme několik ohnisek infekce, a i když jsme je schopni kontrolovat, nemůžeme doporučit shromažďování více lidí na jednom místě," dodal.

Real Madrid je krok od španělského titulu

Illa také kritizoval nedávné mohutné oslavy ve městě Vitoria po vítězství basketbalistů Baskonie ve španělské lize a v Cádizu po postupu fotbalistů do první ligy. V této souvislosti vyzval fanoušky Realu Madrid, aby dodržovali odstupy v případě, že jejich tým získá mistrovský titul, k čemuž může dojít dnes.

"Chápu, co to znamená získat titul nebo postoupit, ale ve Španělsku jsme v situaci kontrolované epidemie a virus tu stále cirkuluje. V minulých dnech jsem viděl záběry, na nichž lidé riskovali své zdraví. Doporučujeme jim, aby slavili sportovní úspěchy doma a za žádných okolností nevycházeli do ulic a neshromažďovali se ve velkých počtech," řekl ministr zdravotnictví země, kde s koronavirem zemřelo přes 28.000 lidí.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..