Rubriky:

Španělsko

MS florbal 2018

Živě

Ronaldo: Trenér bude mít těžkou volbu, jsme samí skvělí fotbalisté

18. července 2009 15:21 - MADRID/PRAHA

Nejdražší fotbalista historie Cristiano Ronaldo si začíná zvykat na své nové prostředí v Realu Madrid. Na nového trenéra, na své spoluhráče, na stadión. A sebevědomí mu opět nechybí. „Máme všechny předpoklady pro úspěch. Věřím, že vyhrajeme ligu i Ligu mistrů,“ řekl mimo jiné Portugalec, který opustil Manchester United za 2,5 miliardy korun.

 

Juan Medina, Reuters

Ronaldo se před dvěma týdny představil fanouškům Bílého baletu. Spatřit nejlepšího fotbalistu loňského roku v dresu Realu chtělo téměř 80 tisíc fanoušků. A hvězda diváky zklamat nechce. „Jsem hrdý, že mohu být součástí tohoto týmu. Myslím, že je totiž špičkový a že můžeme vyhrát mnoho titulů. Měli bychom,“ citovala Ronalda internetová stránka ESPN.

„Tento klub o nejvyšší mety usiluje každý rok a ten následující nemůže být jiný. Máme skvělého trenéra (Manuel Pellegrini - pozn. red.), skvělé hráče, takže máme všechny předpoklady pro úspěch,“ tuší portugalský reprezentant a odmítá, aby všechno světlo slávy padalo na jeho hlavu. „Není to jen o mně, nehraji sám. Hraji s dvaceti, pětadvaceti hráči. Domnívám se, že můžeme vyhrát ligu a Ligu mistrů,“ pokračoval.

Soutěžení o místo v základu

Klíčem k úspěchu by podle ofenzivního záložníka či útočníka měla být zdravá konkurence v týmu. „Když máte v týmu tolik skvělých hráčů, pro trenéra je velmi obtížné vybrat jen jedenáct z nich. Ale všichni se zároveň respektujeme a soutěžení o místo v základní sestavě je proto prospěšné. Znamená to, že trénujeme lépe a tvrději,“ prohlásil.

Slavný klub z hlavního města Španělska má v hledáčku ještě dva fotbalisty. Rád by získal Francka Ribéryho z Bayernu Mnichov a Xabiho Alonsa z Liverpoolu. „Chtěl bych pozdravit všechny své budoucí spoluhráče, přestože bych tyto spekulace neměl komentovat. Respektuji rozhodnutí vedení Realu Madrid,“ odmítl podrobněji rozmlouvat o dalších případných posilách už tak mohutně posilujícího týmu ze Santiaga Bernabeu.

Ronaldo také zavzpomínal na šest let v Manchester United, s nímž si v loňském roce sáhl i na pohár pro vítěze Champions League. „Vyhrál jsem s Manchesterem mnoho trofejí. Kolektivní i individuální. A potkal jsem tam mnoho dobrých lidí. Našel jsem dobré přátele a odchod pro mě proto nebyl jednoduchý. Život je ale plný výzev a já jsem muž, který výzvy rád přijímá. A myslím si, že jsem udělal dobře, že jsem přestoupil. Cítím se v Realu Madrid fantasticky a chtěl bych poděkovat všem svým kolegům,“ dodal na závěr čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Ondřej Cupal, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..