Rubriky:

Španělsko

Barcelona nechala prověřit viceprezidenty detektivní kanceláří

24. září 2009 16:19 - BARCELONA

FC Barcelona si najala detektivní kancelář, aby prověřila čtyři současné viceprezidenty, kteří se mohou příští rok ucházet o prezidentské křeslo po odchodu Joana Laporty. Ve čtvrtek to uvedl list El Periódico de Catalunya. Klub označil spolupráci s detektivy za "bezpečnostní audit" na ochranu viceprezidentů.

 

Alessandro Bianchi, Reuters

Soukromí detektivové měli podle deníku prověřit, zda nemají kandidáti na nejvyšší funkci v týmu španělského fotbalového mistra Joan Franquesa, Joan Boix, Rafael Yuste a Jaume Ferrerve ve své minulosti "kostlivce ve skříni".

Laporta, jenž už nebude příští rok po skončení svého druhého funkčního období kandidovat, prý o sledování podřízených nic nevěděl. Na detektivy se obrátil generální ředitel Joan Olive.

Ten dnes agentuře Europa Press potvrdil, že letos v březnu detektivům zaplatil 56 000 eur (1,5 miliónu korun). Bylo to prý na žádost Franquesy, jenž vedení klubu informoval, že ho někdo sleduje. Olive poté rozšířil "ochranu" i na zbylé viceprezidenty. "Dělo se to všechno v rámci zákona. Nechtěli jsme je špehovat, ale chránit," uvedl generální ředitel klubu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..