Senzace! Real dal třetiligovému soupeři jediný gól a v poháru končí

MADRID

Prvotřídní senzaci zařídili fotbalisté Alcorcónu. Třetiligový tým ve 4. kole Španělského poháru prohrál na hřišti Realu Madrid jen 0:1 a po vítězství 4:0 v prvním zápase postupuje. Jediný gól hvězdného Bílého baletu vstřelil až v 81. minutě Rafael van der Vaart.

Fotbalisté Alcorcónu oslavují postup přes Real Madrid.

"Bílý balet" si tak zopakoval loňskou blamáž, kdy také ve druhém kole vypadl s jiným týmem ze třetí ligy Realem Unión.

Zatímco v úvodním utkání se madridský velkoklub musel obejít bez nejlepšího hráče světa loňského roku Cristiana Ronalda a Brazilce Kaká, v úterý na San Bernabeu chyběl pouze portugalský reprezentant. Ani majitel Zlatého míče z roku 2007 nebo kanonýři Raúl a Ruud van Nistelorooij však Realu k otočení čtyřbrankové ztráty nepomohli.

Hostující tým, který má rozpočet jeden milión eur oproti 400 miliónům "Bílého baletu", držel bezbrankové skóre až do 81. minuty, kdy se trefil střídající Rafael van der Vaart. To však bylo ze strany Realu vše. Téměř vyprodaný San Bernabeu v závěru zápasu bouřlivě slavil každý dotyk hráčů Alcorcónu s míčem a po skončení utkání se fanoušci s postupujícím týmem rozloučili potleskem ve stoje.