Rubriky:

Španělsko

Živě

Dřív za Barcelonu dával góly, teď po ní chce Eto´o desítky miliónů

27. listopadu 2009 10:12 - MADRID

Útočník Interu Milán Samuel Eto'o se bude soudit se svým bývalým klubem Barcelonou. Podle kamerunského fotbalisty mu katalánský celek dluží tři milióny eur (asi 79 miliónů korun), jako podíl z jeho letního přestupu do Itálie.

Osmadvacetiletý Eto'o se podle agentury EFE obrátil na soud poté, co Barcelona odmítla hráčův podíl na přestupu vyplatit. Podle regulí španělské asociace profesionálních fotbalistů mají hráči při transferech nárok na 15 procent přestupní částky. Barcelona se však brání, že pravidlo platí pouze při přestupech mezi španělskými kluby.

Podobný případ rozhodoval soud ve Španělsku už loni. La Coruňa poté musela zaplatit 2,1 miliónu eur útočníkovi Albertu Luquemu za jeho čtyři roky starý přestup do anglického Newcastlu.

Eto'o odešel v létě do Interu výměnou za Zlatana Ibrahimovice. Barcelona za švédského střelce navíc zaplatila 46 miliónů eur. Kamerunský reprezentant byl ohodnocen na 20 miliónů eur, ze kterých mu podle něj má španělský klub vyplatit podíl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..