Villova desátá branka Valencii k výhře nad Mallorkou nestačila

Nejlepší střelec španělské ligy David Villa sice vstřelil svůj desátý ligový gól, jeho Valencie ale ve 12. kole španělské ligy jen remizovala doma s Mallorkou 1:1.

David Villa z Valencie (uprostřed) oslavuje branku.

Sedmadvacetiletý kanonýr Villa se prosadil střelou zblízka tři minuty po přestávce. Domácí ale neproměnili několik dalších příležitostí, což je nakonec stálo tři body. Pět minut před koncem zajistil hostům remízu z pokutového kopu útočník Borja Valero.

V dalším dnešním zápase prohrál Villarreal na stadionu Gijónu 0:1 a stále čeká na první výhru venku. Jedinou branku zápasu vstřelil chorvatský útočník Bilič, který čtvrt hodiny před koncem dorazil neproměněnou penaltu spoluhráče Riviery. Za předcházející faul byl navíc vyloučen hostující stoper Gonzalo. Domácí dostali minutu před koncem možnost k zahrávání druhého pokutového kopu, ale brankář Diego López exekutora, kterým byl tentokrát střelec Bilič, znovu vychytal.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:
Gijón - Villarreal 1:0 (75. Bilič), Valencie - Mallorca 1:1 (48. Villa - 85. Borja Valero z pen.), FC Sevilla - Málaga 2:2 (58. a 72. Luis Fabiano - 22. Fernando, 45. Duda).