Ujfalušiho gól pomohl Atlétiku k postupu ve španělském poháru

Český fotbalista Tomáš Ujfaluši pomohl Atlétiku Madrid gólem k postupu do čtvrtfinále španělského poháru. První osmifinálový duel na hřišti druholigové Huelvy přitom Atlético prohrálo 0:3, v odvetě však doma soupeře přehrálo 5:1 a zajistilo si účast mezi osmi nejlepšími týmy soutěže. Ve čtvrtfinále ho čeká druholigová Celta Vigo.

Tomáš Ujfaluši v dresu Atlétika Madrid

Atlétiku se v této sezóně v lize nedaří a podle všeho se do evropských pohárů může dostat právě jen přes pohár. Proto bylo důležité, aby dokázalo odvetu zvládnout. Hráči na Huelvu vlétli a dva slepené góly Simaa a Agüera vrátily tým do hry. Navíc do poločasu ještě ztrátu z prvního zápasu vymazal Ujfaluši, který se trefil hlavou po rohovém kopu.

Po změně stran se podruhé prosadili Agüero i Simao, který z přímého kopu zařídil postupový gól sedm minut před koncem v době, kdy Atlético již hrálo bez vyloučeného Assuncaa.