Rubriky:

Španělsko

Vedení španělské ligy chce zmenšit dominanci Barcelony a Realu

4. března 2010 08:39 - BARCELONA

Vedení španělské fotbalové ligy se nelíbí, že La Lize dominují jen dva kluby - Barcelona a Real Madrid. Šéf soutěže Francisco Roca Peréz proto hodlá zpřísnit finanční předpisy, aby zabránil klubům zadlužovat se za účelem nákupu hráčů. Nechce, aby se opakovala situace, kdy se Real v létě zadlužil v řádech stamiliónů eur, aby přivedl drahé posily v čele s Cristianem Ronaldem.

 

Juan Medina, Reuters

"Není to otázka toho, že by tyto týmy nemohly dominovat. Je to o tom, že jejich dominance je příliš velká. Bojíme se o ostatní kluby, které se dostávají do problémů. Chceme proto zpřísnit finanční podmínky, zvláště na výdaje na nákup hráčů. A chceme zapracovat i na platech hráčů," uvedl Peréz.

Podle něj se na dominanci tradičních rivalů podepsal i příchod Cristiana Ronalda do Realu. Kvůli tomu se zájem médií soustředí pouze na Real a Barcelonu a ostatní týmy se dostávají do výrazného stínu. "Ronaldův příchod pomohl lize z marketingového hlediska. Na druhou stranu dělá ligu příliš jednostrannou. Barcelona a Real byly vždy dominantní, ale vůbec nemám radost z toho, že po dvou třetinách sezóny je to jen jejich souboj. Není to dobré pro nikoho," myslí si ligový šéf.

Dvanáct kol před koncem španělské ligy se boj o titul týká jen těchto dvou týmů. Barcelona vede o dva body před Realem. Třetí Valencie ztrácí již 13 bodů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..