Real porazil Gijón 3:1 a podeváté za sebou v lize vyhrál

MADRID

Fotbalisté vedoucího Realu Madrid porazili Gijón na svém stadionu 3:1 a po deváté ligové výhře za sebou vedou o tři body před Barcelonou. Katalánský velkoklub má však k dobru nedělní zápas se Zaragozou.

Hned tři góly padly během pěti minut druhého poločasu. V 53. minutě nejdříve poslal hosty na stadionu Santiago Bernabéu do nečekaného vedení útočník Barral. Už za dvě minuty však srovnal Nizozemec Van der Vaart dorážkou Ronaldova trestného kopu a za další dvě minuty otočil skóre pohotovou hlavičkou středopolař Xabi Alonso.

V 68. minutě uzavřel skóre nejlepší střelec Realu Higuaín, který přesnou střelou k tyči zaznamenal 20. ligový gól v sezoně.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:
Bilbao - Getafe 2:2 (14. Orbaiz, 80. Llorente z pen. - 32. Manu del Moral, 86. Pedro León), La Coruňa - Valladolid 0:2 (40. Nauzet, 90. Medunjanin), Xerez - Tenerife 2:1 (7. Bermejo, 15. Aythami - 49. Nino), Real Madrid - Gijón 3:1 (55. Van der Vaart, 57. Alonso, 68. Higuaín - 53. Barral), Espaňol Barcelona - FC Sevilla 2:0 (8. a 60. Osvaldo).